Stromky pro školku

"Už drobný příspěvek potěší darujícího i obdarovaného"

   V průběhu února nás několikrát potrápil velký vichr, který ničil a škodil. V lounské mateřské školce U Mašinek ( Mateřská škola Louny, Dykova 2210, příspěvková organizace) došlo k polomu několika vzrostlých stromů, který potřebují obnovit.. Viafia.cz se rozhodla podpořit školku a zakoupit jim několik stromků na výsadbu. Jednalo by se o nákup 6 ks sazenic cca 150 cm vysokých habrů (betulus pendula) v hodnotě cca 4 500 Kč i s dopravou. Nejedná se o oficiální sbírku, nákup financujeme z vlastních zdrojů, ale případné finanční spoluúčasti, účasti na sázení a jiné podpoře se nebráníme. Předem děkujeme

David Heřmanský a František Borl

Dne 04.04.2022 jsme spolu s Veronikou Borlovou nakoupili 8 habrů, které byli předány školce spolu s 3 jehličnany a přejeme ať rostou a dělají radost !!!


"Mateřská školka je známá tím, že je obklopena krásnou zelení a klidným prostředím a její "mašinky" jsou obdivovány generací louňáků, kteří jako děti, tyto hračky v nadživotní velikosti obdivovali. Jako malý kluk, který jsem chodil s rodiči kolem, jsem se vždy toužil do mašinky podívat. Tento sen se mi splnil až v mém pokročilém věku a to díky paní ředitelce p. Radové."

David Heřmanský